OKULLAR AÇILDI
Pazar’da 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı açılışı coşkulu bir törenle gerçekleştirildi.


16 Eylül 2013 Pazartesi
2013-2014 öğretim yılı ilköğretim haftası sebebiyle ilçedeki etkinlikler Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenk sunma töreni ile başladı.

Pazar’da bu yıl Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni Veysel Vardal İlkokulu’nda gerçekleşti. Törene Kaymakam Selçuk Aslan, Belediye Başkan vekili Abdullah Uzun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 


Buradaki törende konuşan Kaymakam Aslan, yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve coşkusunu yaşadıklarını belirterek, geleceğin teminatı öğrencilerin ders başı yaparak okullarına, öğretmenlerine, arkadaşlarına ve kitaplarına kavuştuklarını söyledi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı, açış konuşması ve öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunması, 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan öğrencilere ve ana sınıfı öğrencilerine ‘hoş geldin çiçeği’ vermesi ile devam etti.

Törenin bitmesinin ardından Halk eğitim merkezi müdürlüğünün organizesini düzenlediği ve Haberal Ortaokulu öğrencileri tarafından tulum eşliğinde horon oynandı.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1372 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  17  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost