OFF KARADENİZ FİLMİ PAZAR'DA
Pazar Sine Klass'da Cuma günü vizyona girecek Off Karadeniz filminin başrol oyuncusu ile yönetmeni de yarın sinemada seyirciyle birlikte filmi izleyecek.


25 Haziran 2010 Cuma
Türkiye ile Avrupa arasındaki benzerlikleri göstermek amacıyla bir araya gelen Fransız ve Türk kökenli sanatçıların, uzun uğraşlar sonunda tamamlayabildikleri 'Off Karadeniz' filmi, Türk sinemaseverlerle buluştu.

Avrupa'da oluşmuş olumsuz Türk imajını değiştirmeyi hedefleyen filmin yapımcılığını, “Sarkozy Türkiye'yi AB'ye sokmak istemese de biz Türkleri Fransızların kalbine sokacağız” diyen Fransız Jean-Louis Papel üstlenirken, filmin senaryo yazarı ve yönetmeni, yıllardır Fransız basınında çalışan gazeteci Nur Dolay.

Daha önce Kafkasya'da, Aliağa gemi söküm atölyelerinde, Azerbaycan, Kırım ve Karadeniz çevresinde çevre sorunlarını işleyen pek çok belgesel filme imza atan Dolay, ilk uzun metrajlı filmi olan 'Off Karadeniz' ile de çevre duyarlılığına dikkat çekmeye çalışmış.

İzmir-Of-Rize-Ayder arasında geçen komedi filminde, İzmirli bir genç kızın ilk görev yeri olarak Of'a tayin olmasıyla başlayan olay dizisi, önyargıların teker teker yok oluşuyla devam ediyor. Filmde çoğunlukla yöreden seçilmiş amatör oyuncuların yanı sıra, gazeteci Burhan Akdağ, Melissa Papel, Nurhayat Boz ve Şuayip Ünsal gibi profesyonel oyuncular rol alıyor.

‘Off Karadeniz’ filmi Pazar Sine Klas Sineması’nda bugün 11:00 'da gösterime başladı. Bugünkü diğer seanslar 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 ve 21.00

Filmin yönetmeni Nur Dolay ile başrol oyuncusu Melissa Papel, kendi filmlerini Yarın (Cumartesi) saat 17.00’deki seansta Pazarlı sinemaseverlerle birlikte izleyecek. Ayrıca filmin müziklerine katkı yapan Gökhan Birben’in de programa katılacağı belirtildi.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , sine klass , of karadeniz , melissa papel , nur dolay
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 10128 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  16  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost