MÜFTÜ AKSOY'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
Pazar ilçe müftüsü Kemalettin Aksoy, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.


16 Haziran 2010 Çarşamba
Aksoy, mesajında, 17 Haziran Perşembe gününü Cumaya bağlayan gecenin, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen üç aylara girildiğini müjdeleyen Regaip Kandili olduğunu belirtti.

Aksoy, Regaip, elde edilmesi arzu edilen değerler olduğunu belirterek, "Bu mübarek gecede, Yüce Mevla kullarına bol bol rahmet ve hibede bulunduğu için bu adı almıştır. Üç ayların Recep, Şaban ve Ramazan ayları içerisinde olan feyizli ve bereketli bir maneviyat mevsimidir. Bu aylar dini duygularımızın yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin doruk noktaya ulaştığı, bir zamandır. Ayrıca, hatalarımızdan ve günahlarımızdan temizlenmek, hayırlı ve yararlı işleri daha da fazlalaştırmak için bir fırsat dilimidir. Recep ayı Kur'anda haram aylar diye anılan dört aydan bir tanesidir. Regaip gecesinin böyle bir ayın içinde yer alması, aynı zamanda bu gecenin önemini de ifade etmektedir” şeklinde konuştu.

Bu geceye mahsus bir ibadet şekli olmadığını hatırlatan Aksoy, “Gündüzünüzü oruçlu geçirmek, muhtaçlara yardımda bulunmak, varsa dargın olduğumuz kişilerle barışmak, anne ve babalarımızın, büyüklerimizin ellerini öpüp dualarını almak, geceyi Kur'an okumakla ve salât-ü selam getirmekle, tövbe istiğfar etmekle ihya etmemiz uygun olur. Bu arada halkımızın Regaip kandilini tebrik ediyorum“ dedi.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , regaip , kandil , müftü
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7591 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost