KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Pazar Ziraat Odası tarafından yürütülen Köyden Kente Göç Eden Kadınlara Mesleki Eğitim Verilmesi Projesinde mezun olan 60 kursiyere sertifikaları verildi.


17 Haziran 2011 Cuma
Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında Pazar Ziraat Odası tarafından yürütülen Köyden Kente Göç Eden Kadınlara Mesleki Eğitim Verilmesi Projesinde sona yaklaşıldı.

Proje kapsamında verilen altı ay süreli Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursları tamamlandı. Proje ortağı Rize Üniversitesi Pazar Meslek Yüksek Okulu'nda yapılan törenle başarılı kursiyerler sertifikalarını aldı. Projede ders veren hocalara da sertifika ve plaket verildi.

Rize Üniversitesi Pazar Meslek Yüksekokulu Salonunda yapılan sertifika töreninde Belediye Başkanı Ahmet Basa, İŞKUR İL Müdürü Yahya Kanbur, Tarım İl Müdürü Adem Çekiç, Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce ve Pazar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Şengül Alpay ile proje iştirakçisi Okumuş Çay Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Resul Okumuş katıldı.

Proje kapsamında ders veren öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Gülsüm Yaldız ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Akbulut'a plaket ve sertifikaları Belediye Başkanı Ahmet Basa tarafından verildi.

Belediye Başkanı Basa yaptığı konuşmada bölgede yürütülen projelerden dolayı mutlu olduklarını ve yeni projelerin bölgeye kazandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bir projeyi daha başarıyla tamamlanın gururu içinde olduklarını söyleyen Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce ise törende yaptığı konuşmada; "Projemizin toplam bütçesi 163 bin Euro'dur. Pazar Ziraat Odası olarak projeye 25 bin Euro eş finansman katkısı sağladık. Of Ziraat Odası ve Rize Üniversitesi Pazar Meslek Yüksek Okulu'nun ortaklığında hazırlayıp yürüttüğümüz projede Okumuş Çay Sanayi de iştirakçi kuruluş olarak büyük katkı sağladı" dedi.

Proje kapsamında finanse edilen 35 bin Euro'luk ekipmanın, projenin sürdürülebilirliği ve gelecekteki çalışmalara destek olması amacıyla Pazar Ziraat Odası tarafından, proje ortağı olan Rize Üniversitesi Pazar Meslek Yüksek Okulu Laboratuarına protokolle devredildiğini belirten Nurettin İnce; kurslar sonunda kursiyerlere de 1000'er Euro yol ve yemek harcırahı ödendiğini söyledi.

Proje ortağı Rize Üniversitesi Pazar Meslek Yüksek Okulu'nun yeni atanan Müdürü Doç Dr. Şengül Alpay ise bu projeye ortak olmanın okulları için önemli ve yararlı bir deneyim olduğunu, bundan sonra bu projenin öğrettikleri ile yeni birçok projeye katılacaklarını belirtti.

Kursiyerler adına konuşma yapan Şengül Cellatoğlu ise kurslara katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, bölgede kurslar sayesinde edindikleri birikimleri değerlendirebilecekleri yeni yatırımlar beklediklerini belirtti.

Daha önce Avrupa Birliği mali yardımları kapsamında 3 proje yürüten Pazar Ziraat Odası'nın 29 Temmuz 2010 tarihinde Merkezi Finans ve İhale Birimi'yle imzalanan yürütülmeye başladığı proje, 29 Temmuz 2011 tarihinde sona erecek.

Köyden Kente Göç Eden Kadınlara Mesleki Eğitim Verilmesi Projesi kapsamında 60 işsiz kadına 6 ay boyunca Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu verildi. İki grup halinde yapılan eğitimler sonunda kursiyerlere Pazar Ziraat Odası tarafından proje kapsamında 1000'er Euro harcırah ödemesi yapıldı.


Anahtar Kelimeler : Mesleki Eğitim Kurs , Aromatik bitki yetiştiriciliği
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3306 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost