KUPAYI ALAN KÖYÜN YOLU BETONLANACAK
Pazar'da düzenlenen spor şenliği kapsamında yapılacak köyler arası futbol turnuvasında dereceye giren takımlara ödül olarak köy yollarının betonlanması vaat ediliyor.


13 Mayıs 2010 Perşembe
Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçelerinde her yıl belediye ile birlikte düzenledikleri Spor Şenliğinin dördüncüsünün bu yıl 20 Mayıs tarihinde başlayacağını ve 30 Haziran'da sona ereceğini söyledi.

Şenliğin kardeşlik ve dostluk içerisinde geçmesini dilediklerini vurgulayan Güney, "Hedefimiz Pazar ilçemizde sporun her dalında gençleri sahaya çekmek ve onları sporla buluşturmaktır. İlçemizdeki herkesin yaşam boyu sporun içerisinde bulunmasını istiyoruz" dedi.

Şenlik kapsamında spor alanında çeşitli yarışmalarla birlikte köyler arası futbol turnuvası düzenleyeceklerini ifade eden Güney, şunları söyledi: "Futbol turnuvasında dereceye giren takımlara klasik ödüller vermeyeceğiz. Ödül olarak dereceye giren takımların köy yollarını kaymakamlık imkanları ile betonlayacağız. Turnuvada birinci gelecek köy takımının köy yoluna 100 metreküp, ikinci gelecek takımın köy yoluna 75 metreküp, üçüncü gelecek takımın köy yoluna ise 50 metreküp beton dökülecek. Eğer mahalle takımları dereceye girerse mahalle yollarının betonlaması da belediye tarafından yapılacak."


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , spor şenliği , Kaymakam , Ümit Hüseyin Güney , Turnuva
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7884 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  17  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost