KOOPERATİF BAŞKANLIĞI SEÇİMİ 26 NİSAN'DA
Pazar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin 26 Nisan Pazar günü yapılacak kongresinde başkanlığa aday olan Metin Kılıç, ekibiyle birlikte projelerini anlattı.


22 Nisan 2009 Çarşamba
26 Nisan Pazar günü yapılacak olan Pazar SS 53/8 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığını açıklayan emekli eğitimci Metin Kılıç, sorumluluğunun bilincinde, emanetin değerini bilen, duyarlı, şeffaf ve vizyon sahibi bir ekiple yönetime talip olduklarını söyledi.

Üreticilerin mağduriyetini sona erdirecek, her kesimden insanın yer alacağı bir ekiple seçime gireceklerini söyleyen başkan adayı Metin Kılıç, “Bizim için en önemli konu, kooperatifimizin üreticiye katkı sağlamasıdır. Üretici, kooperatifinden bir şekilde fayda görecek. Mağdur olmayacak. Dert yanmayacak. Bu kooperatif kar amacı güden ticari bir kuruluş değil, üreticilerin kendi öz mekânlarıdır.” dedi.

Muhtarlardan esnaflara kadar her kesimden üreticinin içinde yer aldığı geniş perspektifli bir kadro kurduklarını ifade eden Kılıç, “Yönetim kadromuza benimle birlikte Recep Pehlivanlar, Mehmet Kadıoğlu, Metin Bal, Ali Kalyoncu, Osman Bakoğlu, Hüseyin Karaman, Ali Rıza Avcı, D. Ali Baynazoğlu, Yaşar Yüksel, Rıfat Yeniçırak, Hasan Albaş, Gülbey Köseoğlu, Hasan Basa, Turan Bengli, Mustafa Yılmaz, Salim Sarıbaş, Kamil Görmüş arkadaşlarımızı kattık. Çabamız, her kesime ulaşarak kooperatifimizin tabana yayılmasını sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

26 Nisan Pazar günü Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak kongrede yetki almaları halinde yapacakları çalışmaları anlatan Metin Kılıç şunları söyledi: “Seçildiğimiz zaman, kooperatifimiz ortaklarına ekonomik ve sosyal yönden yardımcı olup istihdam için gerekeni yapacak, fiyat ve nakliyede olumsuzluğa son vereceğiz. Gübre fiyatlarında en titiz piyasa araştırması yapıp, maliyetin; ortakların çıkarına uygunluğunu sağlamak için çaba sarf edeceğiz. Gübreyi zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıp, faiz konusunda yaşanan olumsuzlukları gidermek; asli görevimiz olacak. Üyelerle diyalog içerisinde olup her köyden kooperatif temsilcisi seçeceğiz. Temsilciler aracılığı ile kooperatif ve üyeler arasındaki kopukluğu gidermeyi amaçlıyoruz. Girişimci yaklaşımla Kooperatifimize Pazar ve Çamlıhemşin halkının çıkarları için yeni açılımlar yapabilecek güç kazandıracağız. Üyelerin Zirai bilgilerle donatılması amacıyla, Kooperatif bünyesinde Ziraat mühendisi bulundurup, üyelerimizi; toprağın kalitesi, gübreleme, budama ve alternatif tarım ürünleri üretmeye teşvik etmek için bilgilendirme çalışmalarında bulunacağız. Bu hususta konferanslar verilecek. 2007 yılı kivi satımında, üyelerimize yaşatılan mağduriyeti giderme konusunda her türlü yasal yolu hayata geçirerek, kivi satışında üreticinin yanında olacağız. Kooperatif binamızdaki bir katı, üyelerimize dinlenme salonu olarak tahsis ederek, üyelerimize binanın sahibi olduklarını fark ettireceğiz. Marketimiz mal alım ve satımlarında daha bilinçli davranarak; fiyat, ürün zenginliği, temizlik ve promosyon uygulamasıyla alışverişleri daha cazip hale getireceğiz. Her türlü alım, satım ve yatırımlarda teklifsiz ve ihalesiz hizmet alımı kesinlikle yapılmayacak. Halkımızın tümünün alışverilerinde kooperatifimizi tercih etmesinden yana politika izlemek ana düsturumuz olacak. Çay fiyatı belirlenmesi ve çayla ilgili alınacak kararlarda, üreticiler adına görev üstlenerek, üreticinin sesi olma anlamında kooperatifimizin ağırlığını ortaya koyacağız. Yöremize has kokulu üzüm suyu imalathanesi ve seracılıkla ilgili imkânları zorlayıp bunları hayata geçireceğiz. Kooperatif gelir gider ve bütün işleyişi hakkında her yıl yayınlanacak bir bültenle üyelerimiz bilgilendirilecek ve önerilerine yer verilecek. Yeni yönetim olarak, kooperatifte çalışmakta olan kardeşlerimizle birlikte üyelerimizin emanetini en iyi şekilde koruyup ileriye götüreceğimize söz veriyoruz.
    
 
  Nihat Tuncer kdz.ereğli/zonguldak (22.04.2009 21:41:06)
  Metin kılıç kardeşım sana yakışır başkanlık yanındayız !arkandayız eski günlerin anisina sevgiler selamlar!!!!!!!!!!!
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3523 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost