KIZKULESİ DERNEĞİ'NDEN KONUT YARDIMI
Rize'nin Pazar İlçesi Sahil Köyü'nde evsiz kalan aileye yuva kuran Kızkulesi Derneği, örnek bir dayanışmanın da temelini atmış oldu.


20 Mart 2011 Pazar
Pazar Sahil Köyü’ndeki bir ailenin yaşadığı ev sorunu, köy imamının Kızkulesi Yardımlaşma Derneği’ne başvurmasıyla çözüme kavuşturuldu.

Köyde evleri olmadığı için komşularının evine sığınan aile, komşularının köyden taşınmaları nedeniyle buradan da ayrılınca evsiz kaldılar.

Köy imamı Mustafa Kalender’in bu aileye yardım için Kızkulesi Derneği’ne başvurusu üzerine, dernek üyeleri araştırma başlattılar.

İmam Kalender’in; ailenin, kalacak yerleri olmadığı ve çaresizlik içerisinde bulunduklarını belirterek, ‘Köydeki 2 katlı bir evin giriş katı, en azından 2 oda bir mutfak şeklinde düzenlenirse bu insanların da başını sokacakları bir yerleri olur’ isteği üzerine dernek üyeleri çalışma başlattılar.

Kızkulesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Cihan Bayram, özellikle Pazar esnafı ve bazı hayırseverlerin desteğiyle evin giriş katında çalışma başlattıklarını belirterek, “Evin büyük bir bölümünü bitirdik. Şu anda kalebodur yapılmaktadır. Kalan kısmını da inşallah en kısa zamanda bitirmeye gayret edeceğiz. Bizler sadece aracılarız. Asıl perde arkasında hayırsever esnaflarımız ve işadamlarımız vardır. Bu vesileyle öncelikle bu evin yapılmasında büyük pay sahibi olan köyün imamı Mustafa Kalender hocamıza, yine büyük destek veren Sahil Köyü halkına ve Pazar esnafına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu evin oturulabilecek hale gelebilmesi için kapılara, döşemelere ve ev eşyalarına ihtiyaç vardır. Bu eve bir su bardağı da ben vereceğim diyen hayırsever vatandaşlarımızın derneğe müracaat etmelerini rica ediyoruz. Ayrıca hayırsever vatandaşlarımız, İş Bankası Pazar Şubesi’ndeki 7230 1588296 numaralı hesabımıza nakdi yardımlarını ulaştırabilecekleri gibi 0 530 849 70 45 numaralı telefondan yönetim kurulu üyemiz Mustafa Bölükbaş’a ulaşabilirler” dedi.


Anahtar Kelimeler : Pazar Kızkulesi derneği , Kızkulesi derneği
    
 
  Hayrettin OĞUZ (zelekli) (20.03.2011 18:00:29)
  Kızkulesi derneği kızkulesi ile ilgileniyormu acaba.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 8234 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  25  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost