KİVİ, ÜRETİCİYİ MEMNUN ETMİYOR
Pazar'da Üretici, bu yıl ürün kaybının yanısıra bir de umduğu fiyatı bulamayınca, 'kiviyi söküp çaya devam edeceğiz' serzenişinde bulundu.


18 Kasım 2011 Cuma
CENGİZ YILDIRIM - İlçede kivi hasadı başlarken, üreticiler umdukları gibi bir sezon yaşamadılar. Bu yıl kivi ürününde rekolte kaybı meydana gelirken, fiyatların da düşük olması üreticileri adeta isyan ettirdi.

Pazar ilçesinde yurdun değişik bölgelerinden gelen tüccarlar, kiviyi peşin ve vadeli ayrı fiyatlarda satın alırken, bazı kooperatif ve marketlerin de değişik yerlerde alım yaptıkları gözlendi.

Pazarlı üreticiler, kivinin her geçen gün getirisinin düştüğünü ve yeniden çaya döneceklerini ifade ederek, "Kivi, özel firmaların, dışardan gelen tüccarların elinde her geçen gün değerini kaybediyor. Çaylık alanlara ektiğimiz kiviler şimdi çayımızı da gölgede bırakmaya başladı. Ne edeceğimizi bilemiyoruz ama kivileri sökebiliriz. Rizeli zenginler niçin alım yapmıyor da Ankara, İstanbul’dan değişik kişiler gelip bizim ürünümüzü yok pahasına almaya kalkıyorlar" şeklinde tepkilerini dile getirdiler.


Anahtar Kelimeler : Paarda kivi hasadı , kivi üreticisi
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1308 defa okundu.

 
         GÜNÜN FOTOĞRAFLARI         
 22-Haziran-2018  21-Haziran-2018  20-Haziran-2018  19-Haziran-2018  18-Haziran-2018  17-Haziran-2018  16-Haziran-2018
 

   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  6  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost