KİVİ ÜRETİCİLERİ MALİ KONGRESİ YAPILDI
Pazar Kivi Üreticileri Birliği 2010 yılı mali kongresi gerçekleştirildi.


17 Şubat 2011 Perşembe
CENGİZ YILDIRIM - Pazar Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen kongrenin divan başkanlığını Bayram Ali Morgül yaparken, Rize Tarım İl Müdürlüğü Şube müdürü Tuğrul Yılmaz komisyon üyesi olarak katıldı. Kongrede, denetim ve yönetim kurulu faaliyet raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Pazar Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Ziya Demir, yönetime tam destek veren ortaklara teşekkür ederek, "Bu destekle Kivi Üreticiler Birliği’nin çok daha iyi noktaya geleceğinden kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Başkan Demir, kuruluşlarının 2. yılına girdiklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi: “106 olan üye sayımız 2010 yılı itibariyle 146 kişi olarak gerçekleşmiştir. Üye sayımız 200 kişi ile sınırlandırılacaktır. Kayıtları uygun olan üyelerin ürünlerini sertifikalandırmak için 2011 yılında girişimlere devam edeceğiz. Amaç, sertifikasyonda üreticiye mali külfet vermeden ürünü sertifikalı hale getirmek ve Müstakil tapusu olan üyelerin ÇKS kayıtlarına alınmasını sağlayacağız. Böylece üreticiye devlet desteği sağlanacak. Soğuk hava deposu kurulması için gerekli çalışmalar yapılacak. Ürün satış döneminde ithalatın yasaklanması veya gümrük vergilerinin artırılması için girişimlerde bulunulacak. Ürünü ciddi kuruluşlara pazarlamak için çare aranacak. 2011 yılında ciddi kuruluşlar İTU şartı arayacak. Birlik olarak istiyoruz ki ürünü en iyi şartlarda satalım. Bunu için İTU sertifikası şart. Bu konuda çalışmalara ağırlık verilecek.“

Demir, kivi ile ilgili sorunları sunmak için Tarım Bakanı Sayın Mehdi Eker’den randevu aldıklarını belirterek, “Bölge Kivi Üreticileri Birliği olarak bir heyetle bakan ziyaret edilmiştir. Bu görüşmede “kivi’nin sorunları ve çözüm içeren rapor” kendilerine sunulmuştur” dedi.


Anahtar Kelimeler : Pazar Kivi Birliği , Bayram Ali Morgül , Tuğrul Yılmaz , Kivi Birliği Kongresi
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2072 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  16  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost