KİRAZLIK'TAN KIZILAY'A KAN DESTEĞİ
Pazar Kirazlık Çay Fabrikası personeli Kızılay Rize Kan Merkezi aracında 20 ünite kan bağışında bulundu.


19 Mart 2009 Perşembe
Kızılay'a bir destek de Pazar Kirazlık Çay Fabrikası'ndan geldi. Çaykur Kirazlık Çay Fabrikası'nın davetiyle, tam teşekküllü kan toplama aracının fabrikada yaptığı çalışmayla 20 ünite kan bağışı gerçekleşti.

Fabrikada; bağış öncesi, Kızılay Rize Şube Müdürü Dr. Eren Çelik tarafından kan bağışı hakkında bilgilendirici bir de seminer verildi.

Dr. Çelik, kan vermenin vücut sağlığı açısından birçok yararı bulunduğunu belirterek, “Kaynağı sadece insan olan kana, insanların ne zaman nerede ihtiyaç duyacağı hiç belli olmaz. Kızılay, kan ihtiyacının acil ihtiyaç olduğu anlarda sıkıntı yaşanmaması için vardır. Bu anlamda da halkımızın duyarlı davranarak kan verme alışkanlığının sağlanması gerekmektedir.” diye konuştu.

Dr. Eren Çelik, Pazar Kirazlık Çay Fabrikası idarecileri ile kan bağışında bulunan personele teşekkür ederek, “özellikle kurum amirlerinin bu konuda organizasyonlar düzenleyerek personelin teşvik edilmesi, memnunluk verici bir davranış. Her kurumdan aynı duyarlılığı bekliyoruz.” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1537 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost