KAYMAKAM SEZGİN'E VEDA YEMEĞİ
Manisa'ya tayini çıkan Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin onuruna, Öğretmenlerevi'nde, sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği bir veda yemeği verildi.07 Ağustos 2009 Cuma

Pazar Öğretmenlerevi’nde Kaymakam Yalçın Sezgin için verilen veda yemeğine ilçede görevli sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve diğer davetliler katıldı.

Onuruna verilen yemekte bir konuşma yapan Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, Pazar’dan güzel duygularla ayrıldığını belirterek, “İçimden geldiği gibi konuşacağım. Çalıştığım 4 yıllık süre içerisinde Karadeniz insanının dostluğunu, mertliğini, yiğitliğini gördüm. 4 yıl boyunca işbirliğinin en güzelini yaşadım. Pazar’da güzel işleri beraber bu insanlarla yaptık. 1 gün biz birbirimizi üzmedik. Belki hatalarımız oldu. Ama bu hatalarımızı karşılıklı hoşgörü ve anlayış çerçevesinde tartıştık, çözdük." dedi.

4 yıl süresince hiçbir Pazarlınin kendisiyle ilgili olarak üstlerine ne yazılı, ne de sözlü şikâyette bulunmadığını söyleyen Kaymakam Sezgin, "Demek ki ben Pazar’da bu ortamı sağladım. Bunu tevazu olarak göstermiyorum. Bu bir gerçektir; biz birbirimizi sevdik. Sevmemiş olsaydık beni burada bırakmazdınız, mutlaka gönderirdiniz. Ben Pazar’da çok kişiden destek gördüm. Beni kabul ediyorsanız Pazar’ın fahri bir hemşerisi olmak istiyorum. Burayı, sizleri unutmam mümkün değil. En güzel günlerimi burada geçirdim. Burada sabah kalktım son defa bugün de koşayım dedim. Sahil şeridinde koştum, denizi teneffüs ettim. Bu insanların bize 4 senede sağladığı güzellikleri düşündüm, hayal ettim." şeklinde konuştu.

Pazar'dan çok güzel duygularla ayrıldığını ifade eden Yalçın Sezgin, sözlerini şu şekilde tamamladı:"Şunu bilin ki bundan sonra Türkiye’nin neresinde olursam olayım bir Pazarlıyı gördüğümde, kardeşimi görmüş gibi sevineceğim. Eğer yakın yerlerden de geçerseniz mutlaka uğramadan gitmeyin. Çünkü hepinizin başımın üstünde yeriniz var. Pazar’ın yolu açık, aydınlıktır. Pazar’ın geleceği parlaktır. Pazarlılar Pazar’a çok şeyler kazandıracaktır. Dolayısıyla biz de bu güzellikleri duydukça mutlu olacağız.”

Kaymakam Sezgin’e Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, görev süresince yapmış olduğu hizmetlerden ötürü çeşitli plaket ve hediyeler verildi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1730 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost