KAYMAKAM GÜNEY YATIRIMLARI DENETLEDİ
Pazar Kaymakamı Ümit H. Güney, yapımı devam eden Pazar Bölge Hastanesi ile Halk Eğitim Binası'nda incelemeler yaptı.


05 Ocak 2010 Salı
NACİ GÜVEN - Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçede inşaatı devam eden yatırımları yerinde inceleyerek çalışmaları denetledi.

İlk olarak Hamidiye’de yapımı devam eden Pazar Bölge Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Kaymakam Güney, beraberindeki Pazar Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Özdemir, Sağlık Grup Başkanı Mustafa Kemal Hocaoğlu ve Pazar Devlet Hastanesi Müdürü Raif Çataklı ile inşaatın son durumunu değerlendirdi.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, çalışmaların aksaksız bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Çalışmaları yerinde görüp inceledik. Şu an için bir sıkıntı gözükmüyor. Süresi içerisinde inşallah inşaat tamamlanacak. Bittikten sonra da bölge insanına dünya standartlarında hizmet verecek. Başhekimimiz, Sağlık Grup Başkanımız ve hastanemiz müdürü ile bizzat bu binayı işletecek olan kişilerle gezdik. İnşaat bittikten sonra müdahale edemeyeceğimiz eksiklikler, aksaklıklar olmasın, bugünden onları öngörüp düzeltebilelim diye konuları bizzat yerinde değerlendirdik. Birkaç çok önemli olmayan husus tespit ettik. Onları arkadaşlarımızla paylaştık ve ilgili yerlere de bildireceğiz.” dedi.

11 dönüm arazi üzerindeki 6 bin 700 metrekare alanda 6 kat olarak inşa edilen ve Avrupa standartlarında modern bir anlayışla TOKİ tarafından yapımı üstlenilen Pazar Bölge Hastanesi'nde 78 oda ve 150 yatak kapasitesi bulunuyor. İnşaatın planlandığı şekilde 19 Şubat’ta TOKİ’ye teslim edileceği ifade edildi.

HALK EĞİTİM BİNASINDA İNCELEME
Pazar kaymakamı Ümit Hüseyin Güney daha sonra Pazar Çarşıbaşı Mevkii’nde yapımı bitmek üzere olan Halk Eğitim Merkezi Binası’nda incelemelerde bulundu.

Pazar Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan ve Halk Eğitim İlçe Müdürü Zeki Sarı’nın da katıldığı incelemede Kaymakam Güney geçici kabul aşamasına gelinen binada herhangi bir eksiklik olup olmadığını yerinde gördüklerini kaydederek, “Binanın sınıf ve salonlarının hangi amaçlarla kullanılacağını, değerlendirilebileceğini inceledik. Binamız, şu an itibariyle bitmiş durumda. Gözle görülür çok ciddi bir eksiklik, aksaklık gözükmüyor. Dış görünüm açısından da yöre mimarisine uygun, son derece estetik, ilçemize bir güzellik ve ayrı bir farklılık katan bir yapıda. Çevre düzenlemesiyle, iç mimarisiyle ilçemizde önemli bir eksikliği dolduracak, ihtiyaca cevap verecek bu bina. Pazar Halk Eğitim’in okuma yazma kursları olsun, yine beceri kazandırmaya yönelik kursları olsun; üretim amaçlı kurslarının hepsini bir araya getirip daha etkin bir şekilde formüle edilip sonuçlandırıldığı bir ortam oluşacak binamız hizmete girdiğinde. Umuyorum ki binamız birkaç ay içerisinde halk eğitim hizmetlerinde kullanılabilir duruma gelecek” diye konuştu.


    
 
  Hayrettin OĞUZ ( Zelekli ) (06.01.2010 10:41:45)
  Kaymakam bey kolay gelsin.Pazarı kalkındırmak için çalışan herkese dua ediyorum.Sizede dua şoyle.Allah size aileniz ile birlikte sağlıklı huzurlu ve mutlu bir hayat nasip eylesin.İşlerinizdede hakettiğiniz yerlere kadar yükselmeyi nasip eylesin.Birgün tayın oluncada pazarım gibi güzel bir yere tayin olursunuz inşallah.PAZARIMA SELAMLAR.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2813 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  13  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost