İLÇEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
İlçe stadında gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.


29 Ekim 2015 Perşembe
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Çarşamba günü Meydan parkındaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başlamış, akşam saatlerinde de Kaymakam Selçuk Aslan'ın katılımıyla dilek balonları uçurulmuştu.

Bugün Pazar İlçe Stadındaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Mustafa Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Basa, törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Kaymakam Selçuk Aslan Cumhuriyetin 92. Yılına ilişkin günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları söyledi: “Büyük Türk Milletinin, tarih boyunca en parlak, en anlamlı başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin 92. yılını kutlamanın gururu içindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı sosyal dönüşüm hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir hareket kazanmıştır. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet; milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Bu ülkede yaşayan herkes hürdür, birinci sınıf vatandaştır; temel hak ve özgürlükler kanunlarla çerçevesi çizilen bir sistem içerisinde özgürce kullanılabilmektedir. Herkes, aynı geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşmaktadır. Herkes, tasada, kederde ve sevinçte ortaktır. Devlet halkın devletidir, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesi, Devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı; Cumhuriyettir.”

 

Öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından Pazar Halk Eğitim Merkezi halkoyunları ekibinin gösterisi gerçekleştirildi. Ardından, farklı branşlarda yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Mustafa Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Basa ve Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek tarafından verildi.

Sahada ve tribünlerde bulunan öğrencilerin mısra mısra karşılıklı “Bu Vatan Kimin” şiirini okumaları izleyenlerce coşkuyla karşılandı.

Törene katılan öğrenciler arasında yapılan çekilişle talihli üç öğrenciye Kaymakam Selçuk Aslan tarafından birer çeyrek altın verildi.

Program tarihteki 16 Türk devleti bayraklarının da bulunduğu tören geçişiyle son bulurken, katılan öğrencilerin Cumhuriyet hakkında hazırlayıp geçiş sırasında taşıdıkları mana yüklü dövizler şeref tribününde alkışlarla karşılandı.


Anahtar Kelimeler : 29 Ekim , Cumhuriyet Bayramı , Selçuk Aslan , Ahmet Basa
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4119 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost