HÜSEYİN YANGIN'DAN ŞOK AÇIKLAMA
Başarısızlığın tek sorumlusuyum. Aday olmayacağım! Trabzon’a yakışır şekilde oynayın dedik, aba altından sopa gösterdiler! Erzurum’u kutluyorum!


21 Mayıs 2009 Perşembe
2. Lig'den, 3. Lig'e düşen Pazarspor'da şok devam ediyor. Yaşana süreç ve gelinen noktayla ilgili değerlendirmeler yapan Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın, düzenlediği basın toplantısında şok açıklamalarda bulundu.

Başarısızlığın tamamen kendisine ait olduğunun altını çizen Yangın, önümüzdeki dönemde aday olmayacağını belirterek, Pazarspor'un yeni yüzlerle devam etmesi gerektiğini söyledi.

Trabzon Karadenizspor'un Erzurumspor ile yaptığı ligin son maçıyla ilgili çarpıcı bilgiler veren Yangın, “Bizi, berabere kaldık, yenilmedik, bilerek onlara mağlup olmadık, yani şike yapmadık diye suçlayanlar, bilerek Erzurumspor'u yenmeyerek bir anlamda şike yapmışlardır.” dedi.


İşte Hüseyin Yangın'ın Pazarspor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşma:

BAŞARISIZLIĞIN TEK SORUMLUSU BENİM
“Üzüntüyle tamamladığımız sezonun sonunda Pazarspor Kulübü Başkanı olarak geldiğimiz noktanın hem hesabını vermek hem de açıklamasını yapmak, geleceğe dönük görüşlerimi kamuoyuyla paylaşmak için bu basın toplantısını düzenleme ihtiyacı duydum. 8 yıldır başkanlığını yürüttüğüm Pazarspor'un ilk 4 yılın sonunda 2. Lig'e çıkmaz sevincini yaşadığımızdaki mutluluk ne kadar yüksektiyse, 2. Lig'deki 4 yılın sonunda küme düşen kulübün başkanı olarak şahsım ve camia olarak çok büyük üzüntü yaşıyoruz. Kulübün başkanı olarak geldiğimiz noktada başarısızlığın sorumlusu benim.”

TRABZON'A YAKIŞIR ŞEKİLDE OYNAYIN DEDİK!
“Son haftaya girilirken Erzurumspor'un 2 puan gerisinde olmamız nedeniyle benim fazla bir ümidim yoktu. Rakibimizin kaybetmesi durumunda kümede kalacaktık. Yani Trabzon Karadeniz Erzurum'u, biz de Yozgat'ı yenersek ligde kalacaktık. Karadeniz-Erzurum maçıyla ilgili, Pazarspor'un aleyhine bir sonuç çıkacak duyumları üzerine, Karadeniz'in Trabzonspor'un pilot takımı olması nedeniyle her iki kulüp yetkilileriyle birebir temas kurdum. Hem Trabzon Karadenizspor'un başkanı hem de bu kulübün sahibi Trabzonspor'un başkanı, 2. başkanı, genel sekreteriyle birebir temasta bulunduk. Yani temasımız da şu; teminat istemedik. Bu maçta bizim için oynayın demiyoruz. Ancak; 'Trabzonspor'a yakışacak şekilde, kendi gücünü sahaya yansıtma konusunda çıkıp futbolunuzu oynayın' dedik. Hepsi, 'Biz Trabzonspor'uz. Bölgenin abisiyiz. Biz, bize yakışanı yaparız. Kimsenin düşüp kalkması bizi ilgilendirmez. Bizim takımımız çıkar sahaya futbolunu oynar' gibi söylemlerde bulundular.

SATIR ARASINDA BİZE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİLER!
Ancak bu konuşmaların satır araları var. 2 ayrı satır arası var. Bir Trabzonspor cephesinin satır arası var bir de Trabzon Karadenizspor cephesinin. Bu satır aralarını kamuoyuyla paylaşacağım. Sayın Hacısalihoğlu'yla yaptığımız görüşmede Trabzonspor'la ilgili satır arası şu: Bize; 'sahaya çıkarız, futbolumuzu oynarız. Yeneriz, yeniliriz ama en iyi şekilde sporcularımız sahaya tam kadro çıkacaklar.' derken, satır arasında da; 'Ama zamanında siz de bizi çok üzmüşsünüz' dedi. Ve bu şekilde aba altından sopayı gösterdi. Trabzonspor'un satır arası Abdülaziz ve Eren adlı 2 sporcumuzdu. Bizim bu 2 oyuncumuzla ilgili zamanında bir protokol anlaşmamız vardı. Trabzonsporlu hukukçuların hazırlayıp hepimizin imzaladığı bu sözleşmeden dolayı Hayrettin Hacısalihoğlu bize kızmış. Satır arasında, 'Biz oynarız ama zamanında siz de bizi üzdünüz' dedi. Şimdi bu ne demektir? Oynamayız demektir. Trabzon Karadeniz takımı, Hayrettin Hacısalihoğlu'nun söylemiyle bilerek Erzurumspor ile berabere kalmıştır. Bunun açılımı budur. O satır arasında, o 'amma' lafı bugün Trabzon Karadenizspor-Erzurumspor maçının 1–1 neticelenmesine sebep olmuştur. Yani ben bunu biraz daha açayım. Bizi, berabere kaldık, yenilmedik, bilerek onlara mağlup olmadık, yani şike yapmadık diye suçlayanlar, bilerek Erzurumspor'u yenmeyerek bir anlamda şike yapmışlardır.

ERZURUMSPOR'U YÜREKTEN KUTLUYORUM!
Bu son anlattıklarım, Pazarspor'un küme düşmesinin bir sebebi değildir. Birinci sebebi hiç değildir. Yani yüz tane sebep varsa bu yüzüncüsüdür belki. Ama son haftada böyle bir nedenle ligde kalma ihtimaliniz ortaya çıktığında bu yaşadıklarımızı da kamuoyuyla paylaşmak durumundayız. Son hafta da biz deplasmanda Yozgat'ı 3–2 yenmemize rağmen Trabzon Karadenizspor'un evinde Erzurumspor ile 1–1 berabere kalması sonucu ligden düştük. Burada Erzurumspor'u yürekten kutluyorum. Kendi kulüplerini ligde tutma anlamında ellerinden geleni yapmışlardır. Erzurumspor kulübü ve futbolcularına en ufak söyleyecek bir lafımız yoktur. Az sayıda sporcuyla, çok büyük özverilerle bizim yapamadığımız onlar yapmışlardır. Erzurumspor kulübüne bizden veya kamuoyumuzdan en ufak bir eleştiri gitmesi söz konusu olmamalıdır. Futbolun içinde bunlar var. Gücü olan, çevresi olan, sözü geçen, siyasi baskılarla veya ilişkilerle öne çıkabiliyorsa bunu da kutlamak lazım. Bizim o yönde bir çalışmamız da olmadı. Siyasi bir bağlantıyla böyle bir maçın neticesini çevirme gibi bir gücün, zaten ben doğru bulmuyorum hem de zaten yok. Elimizden geleni yaptık ama başarılı olamadık. Bunun en büyük sorumlusu da benim.”

BUNDAN SONRAKİ DÖNEMDE ADAY OLMAYACAĞIM!
Pazarspor'un olağan kongresi var. Haziran ayı içinde yapılacak. Bundan sonraki dönemde aday olmayacağımı sizlerle paylaşabilirim. Aday olmayacağım. Bu konuda kararlıyım. Pazarspor'un bir kan değişimine ihtiyacı var. Yüzlerimiz eskidi artık. 8 yıl başkanlık, ondan önce de başkandan daha fazla başkanlık, ekonomik anlamda bilenler bilir. Pazarspor'a 15 yılımı verdim. Eşimi, ailemi çok ihmal ettim. Biraz da onlara zaman ayırmam lazım. En büyük amacım 2.Lig'de takımı bırakmaktı. 'Takımı aldığımda 3. Lig'deydi, bırakırken de 3. Lig'de bırakıyorum' gibi benim ağzımdan bir şey duyamazsınız. Şu anda Hüseyin Yangın ne olarak anılıyor? Takımı 3. Lig'e düşüren başkan olarak anılacak. 3. Lig'de şampiyon yapan başkan olarak anılmayacağım. Bunun üzüntüsü bana yeter.

PAZARSPOR'UN YENİDEN ŞAMPİYON OLACAK GÜCÜ VAR
Pazarspor'u yeniden 3. lige döndürecek bir yapının olması gerekiyor. Her türlü desteği sağlarım. Yeni yeni insanlar gelsin. Bu kulübü 500 bin dolar borçla aldım. Benim taahhüdüm bu borcun üstüne borç eklemem şeklindeydi. İlave bir borç yapmam. Şu da var şu anda 26 sözleşmesi devam eden oyuncu var. 3. ligde bile iddialı bir takım potansiyeli var. Bu anlamda sporcu kadrosu olarak sıkıntı çekilmez. Pazarspor camiasında çok değerli arkadaşlarımız var. Bu işe gönüllü olarak talipli çıkacak arkadaşlarımız mutlaka çıkacaktır. Umarım kendi içimizden, işin mutfağından gelmiş, bu işi bilen birisi talip olursa, yönetimlerin sürekliliği açısından faydalı olacağını düşünüyorum.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2669 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  35  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost