HASTA KIZLARINI SIRTLARINDA TAŞIYORLAR
Evlerine yakın yol olmaması nedeniyle 35 yaşındaki yürüme güçlüğü çeken kızlarını hastaneye götürmek için sırtlarında taşıyorlar.


25 Aralık 2014 Perşembe
İlçemize bağlı Yukarı Soğuksu Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Topçu, evine yol yapılması için Pazar Belediyesi`ne müracaat etti. Söz konusu başvuruyu değerlendiren belediye, yol yapımına onay vererek çalışmalara başladı.

Yolun geçeceği güzergahtaki bir arazi sahibinin izin vermemesi üzerine uzayan süreçte ilerleyen yaşına rağmen kızını yaklaşık 250 metre sırtında taşıyarak anayola getiren Topçu, sorunlarının çözülmesini istiyor.

 


Muhabir arkadaşımıza açıklama yapan Topçu, belediyenin taleplerini kabul etmelerine rağmen komşularından birinin arazisinden yol geçmesine izin vermemesi nedeniyle evlerine yolun yapılmadığını anlattı.

Bir çok kişiyi araya koymalarına rağmen arsa sahibini ikna etmediklerini dile getiren Topçu, 35 yaşındaki yürüme güçlüğü çeken kızını araba yoluna getirene kadar patika yolu kullanarak sırtında taşıdığını söyledi.

Topçu, yaklaşık 250 metrelik mesafeyi kızını sırtında taşıyarak doktora götürüp getirdiğini belirterek, yaşlı olduğu için kızını taşırken çok zorlandığını kaydetti.

Kullandığı patika yolun da çok sağlıklı olmadığını anlatan Topçu, “Bin bir zorluklar çekiyorum. Doğru dürüst bile patika yolumuz yok. Evimize yol yapılması için gerekli kurumlara başvurdum. Bir komşumuzun inadı tuttu yol vermiyor. Ben zaten yaşlıyım. Kızımı hastaneye götürürken sırtımızda taşıyoruz. Çile çekiyoruz. Yağmurlu havalarda çok daha zor oluyor. Yollar çamur oluyor. Kızımızı sırtımızda taşırken bazen kayıyoruz. Yaklaşık 20 yıldır zor şartlar altında kızımı hastaneye götürüp getiriyoruz. Biz sadece yol istiyoruz başka bir şey istemiyoruz. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz” diye konuştu.

Mehmet Topçu`nun eşi Dursune Topçu da (60), yol olmadığı için kızların yağmur çamur demeden sırtında taşıdıklarını söyledi.


Kendisinin de hasta olduğunu ifade eden Topçu, “Benim kızımdır mecbur taşıyoruz. Sırtımda taşıdığım için zor oluyor. Yollar çamur oluyor taşırken sıkıntı çekiyorum. Yol yapılması için bütün komşularımız yol verdi ama bir komşumuz sadece yol vermedi. Yol vermemek için inat ediyor. İnat ettiği için de öyle kaldı. Yol vermesi için 3 defa yanına gittik. Artık yolumuzun yapılmasını istiyoruz” dedi.

Kalça çıkığı nedeniyle 2,5 yaşından beri yürüme zorluğu çeken 35 yaşındaki Meryem Topçu da arabaların evlerinin önüne gelememesi nedeniyle hastaneye gidip gelirken yaşlı anne ve babasının kendisini sırtlarında taşıdığını kaydetti.

Anne ve babasının kendisini taşırken çok zorlandığını dile getiren Topçu, "Bazen yolda kayıyorlar. Yolda giderken annem veya babam kaydığında ‘düşseler daha kötü olacağım’ diye korkuyorum. Patika yolumuz var o da kötü” diye konuştu.

Topçu, araçların evlerinin önüne gelmesiyle anne ve babasının bu yükten kurtulacağını vurgulayarak, “Kendimi anne ve babama muhtaç hissediyorum, Onlar olmadığı zaman ben tek başıma ne yapacağım” ifadesini kullandı.

Meryem Topçu, küçükken hemşire olmak istediğini dile getirerek, sağlık sorunları nedeniyle okula devam edemeyince bu hayalini gerçekleştiremediğini söyledi.


Anahtar Kelimeler : Yukarı Soğuksu Mahallesi
    
 
  enes demir (26.12.2014 10:58:29)
  hemşerim ölümde var arazi ne oğluna ne torununa kalır gerisini sen anla
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7854 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  15  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost