HABERAL'IN ANNESİ HAYATINI KAYBETTİ
CHP Zonguldak Milletvekili ve Ergenekon tutuklusu Prof.Dr.Mehmet Haberal'ın annesi 94 yaşında hayatını kaybetti.


09 Nisan 2012 Pazartesi
CHP Zonguldak Milletvekili ve Ergenekon tutuklusu Prof.Dr. Mehmet Haberal'ın annesi Medine Haberal 94 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir Ankara'daki Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Medine Haberal, dün gece hayatını kaybetti. Ergenekon soruşturması kapsamında çıkarıldığı mahkeme tarafından 2009 yılında tutuklanan Prof.Dr. Mehmet Haberal, 23 Ocak 2010 tarihinde 81 yaşında hayatını kaybeden babası Yaşar Ali Haberal'ın cenazesine katılmak için izin alamamıştı.

Oğlu Erkan Haberal, babası Mehmet Haberal'ın cenazeye katılabilmesi için avukatlar aracılığıyla izin başvurusunda bulundu. 29 Nisan 2010 günü Türk Anneler Derneği tarafından 'Yılın Annesi' seçilen Medine Haberal, "Bu ödülü almaktan mutluyum. Ama oğlumun bir yıldır yüzünü göremedim. Hem mutluyum hem de hüzünlüyüm" demişti.

Prof.Dr. Mehmet Haberal'ın babası Yaşar Ali Haberal, Zonguldak'taki Asri Mezarlığa defnedilmişti. Anne Medine Haberal'ın ise Ankara veya Zonguldak'ta defnedileceği konusu ise Mehmet Haberal'ın cezaevinden izin alıp alamayacağı durumuna göre belirlenecek.


Haberal'a Cenaze İçin 2 Gün İzin Verildi

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Mehmet Haberal'a annesinin cenazesine katılması için 2 gün izin veildi.

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın avukatları, müvekkillerinin, bu sabah ölen annesinin cenaze törenine katılması için mahkemeden izin istedi. Talebi değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Haberal'a annesinin cenazesine katılması için 2 gün izin verdi.


Anahtar Kelimeler : Mehmet Haberal
    
 
  forza_karadeniz (09.04.2012 15:08:21)
  değerli hocam değerli milletvekilim;medine annenin ölüm haberini almanın derin üzüntüsü kederi içindeyim size yapılanları düşününce bu acı ve keder katlanarak artmaktadır.medine anneye allahtan rahmet sizlere ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.hepimizin başı sağolsun.allah sizi başımızdan eksik etmesin.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3869 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  26  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost