GÜRCÜ MZİA GÜNEŞ OLDU
Gürcistan uyruklu 36 yaşındaki Mzia Chabsdhvili, Pazar Müftülüğü'ne müracaat ederek Müslüman oldu ve ismini de Güneş olarak değiştirdi.


08 Ekim 2014 Çarşamba
Kelimeyi şahadet getirerek ihtida Belgesini Pazar Müftülüğü Veri Hazırlama Kısım İşletmeni İsmail Akdemirci'den alan Mzia Chabsdhvili "Yüksek öğrenimimi Anakara'da tamamladım. Ankara ve Pazar'da uzun süre kaldım. Pazar'da Müslüman arkadaşlar edindim ve Türkiye'de yaşadığım 6 yıl içerisinde İslam dinini tanıma fırsatı buldum. Gördüğüm ilgi ve sıcaklık sonucunda hem Türk hem de Müslüman olmaya karar verdim. Müslüman olduktan Sonra ismimi değiştirdim ve Gürcüce Mzia’nın Türkçe’deki karşılığı olan Güneş ismini aldım" diye konuştu.

Pazar Müftülüğü VHK İşletmeni İsmail Akdemirci’de Gürcistan uyruklu 36 yaşındaki Mzia Chabsdhvılı İslamiyetçi araştırarak kendi isteğiyle Müslüman olmasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Hıristiyanlık dininden Müslümanlığa geçen ve ismini Güneş olarak değiştiren kardeşimize bundan sonraki hayatında mutluluklar diliyoruz. Dinimizin kurallarını öğrenme konusunda müftülüğümüz kendisine her türlü yardımı yapacaktır. Bu konuda bilgi sahibi olması içnde kendisine Kuran-ı Kerim hediye ettik" dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4349 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  17  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost