CUMHURİYET MAHALLESİ CAMİİNDE TADİLAT
Cumhuriyet Mahallesi Merkez Camiinin tadilatı devam ettiğinden, kadınlara yönelik Kuran-ı Kerim eğitimi mahalledeki bir evde verildi.


29 Mart 2012 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan camilerde Kuran Öğretimi projesi doğrultusunda İlçemize bağlı Cumhuriyet Mahallesi Merkez Camii'nde kadınlara yönelik düzenlenen Kuran-i Kerim'i yüzünden okuma kursu caminin tadilata alınması dolayısı ile mahalledeki bir evde verildi.

Cami İmam Hatibi Süleyman Dinç, 2011 Aralık ayında başlayan ve 28 Mart 2012 Çarşamba günü tamamlanan kurs'un mahalledeki bir evde zor şartlar altında yapıldığını, buna rağmen kursiyerlerin düzenli olarak kursa gelmeye çalıştıklarını söyledi. 16 kursiyerin katıldığı eğitim sürecinin sonunda bütün kursiyerlerin başarılı olduklarını vurgulayan Dinç, "Gelecek yıl yine kadınlara yönelik daha ileri düzeyde kurs düzenleyeceğiz. O zamana kadar inşallah camimizin tadilatı tamamlanırsa daha iyi bir ortamda, daha rahat şartlarda Kuran-i Kerim eğitimimize devam edebileceğiz" dedi.

 


Cumhuriyet Mahallesinde de 'Yaygın Din Eğitimi' konusunda vatandaşların ihtiyaçlarına uygun çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirten Dinç, yardımsever vatandaşların katkılarıyla camideki tadilata devam ettiklerini ama tadilatı tamamlayabilmek için daha çok yardıma ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Cumhuriyet Mahallesi Merkez Cami İmam-Hatip'i Süleyman Dinç öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkıları ile genel tadilata giren caminin eskimiş çatısı, şadırvanı, tavanı ve döşemesi onarılmakta olup ayrıca camiye ilave yapılarak vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek duruma getirilmeye çalışılmaktadır.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Dinç, "Yapılan yardımlarla camimizi onarmaya çalışıyoruz. Bizlere destek olan yardımsever vatandaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Tadilatın tamamlanabilmesi için hayırsever vatandaşlarımızın da bizlere destek olacağını umuyoruz" şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Cumhuriyet Mahallesi
    
 
  süleyman kadioğlu (30.03.2012 19:49:22)
  allah hepinizden razı olsun senede bir camımıze o da kısmetse gelıyoz seneye allah kerım inşallah muhteşem camimizı goruruz .......20 yil once her yaz hocamız drs verırdi şimdı de oyledır ınşallah ben orda oğrendığim surelerle yaşiyorum hıc aklımda cıkmıyor çunku kuranı yerınde oğrendım allah herkeze nasıp etsın..selemu aleykum ...allaha emenet olun
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5442 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost