ÇOK KİTAP OKUYAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
Pazar'da kütüphaneler haftası kapsamında ençok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi. 1 yılda 72 kitap okuyan öğrenci 1. oldu.


02 Nisan 2012 Pazartesi
26 Mart – 1 Nisan tarihlerinde bir dizi faaliyetlerle kutlanan ve ana teması 'bilgi, toplumu çoğullaştırır' olarak belirlenen 48’inci Kütüphane Haftası kapsamında Pazar Mehmet Akif Ersoy İlçe Halk Kütüphanesinde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hafta münasebetiyle kitap sergisi ve kütüphane tanıtımı yapılırken son bir yıl içinde en çok kitap okuyanlara belge ile çeşitli hediyeler verildi.

En çok kitap okuma etkinliğinde, Pazar Haberal İlköğretim Okulu öğrencisi Yunus Karbuz 72 kitap ile birinci, Pazar Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Emine Çiçek 52 kitap ile ikinci, Pazar Atatürk Lisesi öğrencisi Leyla Taşkın ise 41 kitap okuyarak üçüncü oldu. 30 adet ve üzeri kitap okuyan 5 kişiye de çeşitli hediyeler verildi. Belge ve hediyeler, Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ve Pazar Müftüsü Vedat Başsan tarafından öğrencilere verildi.

 


Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Pazar Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi’nin sakin ve hijyenik ortamdaki yeni hizmet yerine taşındığını belirterek, kütüphaneye olan ilginin daha da arttığını ve kütüphane materyallerini yenilediklerini söyledi. Kaymakam Güney, kitap koleksiyonunu zenginleştireceklerini, ilk etapta 10 bin adet kitap almak için hedef koyduklarını ve kitap sayısını 30 bine çıkartacaklarını da kaydetti.

Pazar Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi Müdürü Ayhan Kambur da kütüphanelerinin temel görevinin, çevrenin okuma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak, okuma alışkanlığının kazanılmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade ederek, ''Halk kütüphanesinin okuyucu hizmetini verirken, kütüphane içinde verilen hizmet ve kütüphane dışına ödünç kitap verme hizmeti olarak iki grupta değerlendirmek gerekir. Kütüphanelerin bir diğer görevi de eğitici ve kültürel etkinliklerdir. Bu amaçla Pazar Mehmet Akif Ersoy İlçe Halk Kütüphanesi 01 Kasım 1986 tarihinde Avukat H. Avni Erpapuççuoğlu’nun gayretleri ile hizmete açıldı. Geçen yılsonuna doğru Pazar Belediyesi Hizmet Binası ve Gençlik ve Kültür Merkezi olarak kullanılan binanın 3. katına taşındı. 17 bin 411 adet kitap, 48 adet süreli yayın, internet erişimli 4 adet bilgisayar, okuma, etüt yapma salonu ve ödünç kitap verme bölümü ile hizmet vermektedir. 2011 yılı itibari ile kütüphanemizin 157 yeni, toplam 568 kayıtlı üyesi bulunmaktadır. Ödünç verilen kitap sayısı 2 bin 868, toplam okuyucu sayısı ise 7 bin 432 olarak gerçekleşti'' dedi.


Anahtar Kelimeler : Ahmet Basa , Ümit Hüseyin Güney
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7228 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  36  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost