ÇAYINI TAZE SATAN TEŞVİK ALACAK
Çaykur genel müdürü, üreticilerden yaş çayı taze getirmelerini isteyerek, buna teşvik ödeyeceğini duyurdu. Teşvikin ne olacağı ise henüz belli değil!


25 Nisan 2013 Perşembe
Çaykur genel müdürü, üreticilerden çaylarını taze olarak hasat edip satmalarını istedi.

İmdat Sütlüoğlu konuyla ilgili yaptığı çağrıda, ''Vatandaşımızın çayını satarken sıkışmaması, çayın taze olarak süresinde verilebilmesi açısından kampanyayı erken başlatacağız. İşletmelerimiz alımlara hazırdır. İşçilerimiz işlerinin başındadır. Bir teşvik sistemi ile beraber çayını taze toplayan, çayını taze topladığı için kilo olarak bir miktar kayba uğrayan üreticilerimizi zarara uğratmayacak şekilde teşvik sistemi uygulayacağız. Çayın tamamını üreticimizi sıkıntıya sokmadan taze olarak alıp işlemek istiyoruz. Bu çaydan kaliteli bir üretim yapmak istiyoruz. Kaliteli üreteceğimiz bu çayı yüksek fiyatla satarak hem biz kazanacağız hem de çayını taze satan üreticimizi kazandıracağız'' diye konuştu.

Sütlüoğlu, açıklamasında; çayını taze topladığı için kilo olarak bir miktar kayba uğrayacak üreticilere sağlanacak teşvikin parasal değeri hakkında rakam vermedi.

 

Anahtar Kelimeler : Çaykur
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5121 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  16  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost