ÇAY BUDAMA BEDELLERİ ÖDENİYOR
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, müstahsillere Temmuz ayı yaş çay bedeli olarak 123 milyon lira ödeme gerçekleştirdiklerini, budama bedeli olarak ise 68 milyon liranın banka hesaplarına yatırıldığını söyledi.


26 Ağustos 2011 Cuma
Sütlüoğlu, ÇAYKUR Genel Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, ÇAYKUR olarak birinci sürgünde 238 bin 157 ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "Bunu karşılığında müstahsillerimize yaklaşık 238 milyon lira ödeme yapmıştık. İkinci sürgünde ise Temmuz ve Ağustos aylarında toplam 233 bin ton yaş çay alımı yaptık. Müstahsilimize Temmuz ayı yaş çay bedeli karşılığı olarak 123 milyon lira ödeme gerçekleştirdik. Bayram öncesi yaş çay bedellerini ödeyerek müstahsilimize katkı sağlamak istedik" dedi.

Budama bedellerinin de bayram öncesi yapılması için yoğun çalışma yaptıklarını ifade eden Sütlüoğlu, "Siyasilerin de bu yönde gayretleri oldu. Hazine bu yönde gerekli çalışmayı tamamladı. Budama bedellerinin karşılığı olarak müstahsillerimizin banka hesaplarına 68 milyon lira yatırdık. Banka yöneticileri ile müstahsillerin paralarını bayram öncesi hesaplarından çekebilmeleri için gerekli görüşmeleri yaptık. Bazı bankalar nakit sıkıntısı nedeniyle henüz hesaplara aktarmamış olabilir. Bu bizden kaynaklanan bir sorun değil, ancak bayram öncesi bütün müstahsil paralarını bankadan çekebilecek" diye konuştu.


Anahtar Kelimeler : Çay budama bedelleri ödemesi
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3270 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  26  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost