BİLGİSAYARLI ROT-BALANS SERVİSİ
İlçemizde yıllardır oto tamirciliği yapan Hayrettin Halisdemir, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.


16 Eylül 2008 Salı
Pazar'da 40 yıl önce başladığı mesleğini zirveye taşıyan Hayrettin Halisdemir, Karadeniz sahilinde bir ilki gerçekleştirerek Türkiye'de sadece 4 merkezde, Karadeniz sahilinde ise ilk olan kameralı, bilgisayarlı son sistem rot balans servisini de müşterilerinin hizmetine açtı.

Oto Hospital'ın sahibi Halisdemir, çağın son teknolojisini ilçemizde hizmete açmaktan mutlu olduğunu belirterek, “40 yıldır memleketimde oto tamirciliği ile uğraşıyorum. Türkiye'de sadece 4 merkezde bulunan bilgisayarlı ve kameralı rot balans servisinin 5.'sini ilçemizde hizmete sunduk. Karadeniz sahilinde ise bu sistem sadece Pazar'da var. Tüm araçların yapılan ayarları, ayar sırasındaki kilometresi ve hangi tarihte yapıldığı bilgisayar ortamına kaydedilmekte, müşterilerimizin bir sonraki ziyaretlerinde önceki ayarları hakkında kendilerine bilgi verilmektedir.” dedi.

Güvenliğin çok önemli olduğunu ve bunu her zaman ön planda tuttuklarını da ifade eden Halisdemir, “Deneyimli ve hızlı personelimiz sayesinde ayar işlemlerini en kısa sürede tamamlıyoruz. Servisimizin müşterilerine verdiği güven duygusu en önemli prensibimizdir. Lastik dişleri aşınmış bir otomobilin ıslak zeminlerde kayarak kaza yapma ihtimali çok yüksektir. Güvenli ve huzurlu yolculuk için lastiklerin havası araç için fabrikasının belirlediği değerlerde, rot ve balans ayarlarının ise düzgün olması gerekmektedir. Lastik havasının ayarsızlığı, araçların fren mesafesinin uzamasına, balans ayarının düzgün olmaması aracın sarsılmasına ve rot ayarlarının yanlış olması ise aracın sağa yada sola çekmesine sebep olmaktadır. Ayrıca tüm bunların eksikliği lastiklerin düzensiz şekilde ve çabuk aşınmasına, evsafının bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kurduğumuz bu sistem kaza oranını düşürerek müşterilerimizin güvenli şekilde seyahat edebilmelerini sağlayacak” şeklinde konuştu.

İşlemlerin sonunda yaptıkları ayarların değerlerini gösteren bir bilgisayar çıktısını müşterilerine verdiklerini belirten Halisdemir, "Türkiye de Araç muayene sistemleri değişmektedir. Zaman içerisinde araç muayenelerinin yapılabilmesi için bu tür çıktılar istenecektir. Biz şimdiden bu sistemi başlatmış bulunuyoruz. Ayrıca müşterilerimiz bu çıktı ile daha sonra gidecekleri bir başka rot-balans servisindeki personele, burada yapmış olduğumuz ayar bilgilerini kolayca aktarabileceklerdir." diye konuştu.

Oto Hospital da, rot-balans ayar işlemlerinin dışında araçların her türlü bakım ve onarımlarının da yapılmakta olduğunu ve yılların verdiği güvenilirliğin müşterilerinin ilgisini artırdığını vurgulayan Halisdemir, "Her şeyden önemlisi teknik personelin yaptığı işe önem vermesi, başarılı işlemin sonunda da keyif almasıdır. Böyle olduğunda yapılan işlem kaliteli olmakta, bunun sonucunda da müşteri memnuniyeti en üst seviyede oluşmaktadır." dedi.


    
 
  İSMAİL BİLGİÇ (22.10.2010 07:43:04)
  Hayrettin bey işlerinizde başarılar ve bol kazançlar dilerim.
Barış makine teknik servis
 
  HASAN BAL (06.07.2010 12:35:13)
  Hayrettin Abim kadar mükemmel bir usta tanımadım.Öyle bir yüreği vardır ki onun Allah giriştiği her işte onun en büyük yardımcısıdır.Seni Seviyoruz abiciğim,başarılar diliyoruz.
 
  sezer dilber (19.11.2009 21:50:16)
  can parçası pazarımıza böyle bir sistemi getirdiği için öncelikle ustam olan hayrettin abime sevincimi bildirmek isterim pazar için bence büyük bir gelişme böyle bir sistemi kurması bazı durumlarda çok etkili olacağına eminim başarılı bir insan olduğun dan kendini tebrik eder bunu devamını getirmesin canı gönülden isterim Allah devamını nasip etsin..? :)
 
  abdullah öcal (19.01.2009 17:47:41)
  slm aleyküm hayrettncim ben konyadan asker arkadaşın abdullah öcal hayrettn gardaşım nasılsın aklıma sen geldin internetten aradım buldum konyadan rize pazara slmlar
 
  eray halisdemir (26.11.2008 22:51:51)
  yorumlarınız için tşkkür ediyoruz...babam herşeyin en iyisi hak ediyor,ve bu işide en iyi şekilde sürdüreceğini biliorm...babamı ve bu iş pazara gelirken emeği geçen herkesi kutluorm..
 
  Gunzoglu (23.09.2008 19:50:02)
  Herkese hayırlı olsun pazara lazımdı arkadaşlar başarılarının devamını diliyom
 
  Levent AYNACI (23.09.2008 16:23:00)
  Hayrettin abi hayırlı olsun bol kazanclar ,yanlızca bir isdeğim var şu mercedesi bana alırsan çok sevinirim sen hangisi olduğnu biliyorsun. selamlar.Ardeşenden
 
  uğur göymen (19.09.2008 22:58:00)
  Hayrettin abimin elinden herşey gelir. Bence geç kalmış bir projedir hayırlı olsun bol kazançlar dilerim.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1625 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost