BEYAZ ÖRTÜ ALTINDA DOĞU KARADENİZ
Yaz aylarında yeşil, sonbaharda sarı ve kırmızı olan bitki örtüsü kışın beyaz elbise giyerek yerini yağan karın doyumsuz güzelliğine bırakıyor...


10 Şubat 2011 Perşembe
Doğal yapısı itibariyle her mevsim ziyaretçilerine ayrı güzellik sunan Doğu Karadeniz ve yaylaları, kış aylarında karın yağmasıyla birlikte beyaz örtüsünü örtünerek insanlara daha değişik keyifler tattırıyor.

Doğu Karadenizde kar yağışıyla birlikte farklı turizm etkinlikleri yaşanmaktadır. Karadenizde turizm etkinliklerinin en fazla yapıldığı yer Ayder yaylasıdır. Kardan adam şenlikleri, kızak kayma etkinlikleri ve kartopu oyunları insanların severek katıldıkları etkinliklerin başında gelmektedir.

Önceki yıllara oranla kar yağışının oldukça azalması ve özellikle sahil kesimlerde yok denecek düzeye inmesi Ayder'e olan ilgiyi daha da artırmaktadır. Kar yağışının ardından vatandaşlar Ayder'e akın edip etkinliklere katılmakta, beyaz örtü üzerinde tulum eşliğinde horon oynamanın keyfini yaşamaktadırlar.

Kar yağışı sadece bu etkinliklere katılmak isteyenlerin değil, fotoğraf çekmek için bölgeye akın eden doğa meraklıları için de kartpostal tadında görüntüler çıkmasını sağlamaktadır.

Her mevsim ziyaretçilerinin ilgisini çeken Kaçkar Dağlarında, zirvelerden doğup denize dökülen akarsuların çevresindeki ağaçlarında beyaz örtüye bürünmesi fotoğraf severleri doğaya davet ediyor. Beyaz örtüye bürünmüş ağaçlar doğaya bambaşka güzellikler katıyor.

Daha fazla söze gerek duymadan sizleri arkadaşımız Naci Güven'in yöremizde kar yağışı esnasında çektiği fotoğraflarla baş başa bırakalım...


Anahtar Kelimeler : Doğu Karadeniz , Beyaz , Kardanadam , Kardan Adam , Kartopu , Kaçkar dağları , Ayder yaylası , Kızak
    
 
  YILDIRIM BEYAZIT BAKOĞLU (05.03.2011 13:58:26)
  Çok güzel bir manzara tek dileğim bir gün doğup büyüdüğüm bu güzelim memleketimde son nefesimi vermektir. Güzel allahım buraları bize birdaha nasip eder. Sizlerde kıymetini bilin değerli hemşerilerim. kocaelinden yazıyorum.
 
  Adnan SAĞBAŞ (12.02.2011 18:39:21)
  Tek sözcükle harika... Anlatılmaz, yaşanmalı..!
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7837 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost