BELEDİYEDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TAMAM
Pazar Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında 37 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutlu sonla tamamlandı.


10 Mart 2015 Salı
ABDULLAH UZUN - Pazar Belediyesi bünyesinde çalışan 37 kişilik işçi kadrosundaki personel, Belediye İş Sendikasına bağlı Trabzon Belediye -İş Sendikası bölge şube başkanı Numan Öztürk, Rize İl Temsilcisi Yaşar Kaspar, İşyeri Temsilcisi Aykut Haberal ve işçiler ile Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa arasında yapılan görüşmeler sonucunda her iki tarafın da mutabık kaldığı bir sonuçla 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Pazar Belediyesi’nde 2 yıl süreli yapılan sözleşme ile Belediye çalışanlarının ücretlerine % 10 zam yapıldı. Sözleşme, Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa’nın makamında iki tarafın imzalaması ile mutlu sonla tamamlandı.

İmza töreni Belediye başkanlık makamında başkan Dr. Ahmet Basa ile sendika temsilcileri ve işçilerle birlikte yapıldı. İşçilerin memnuniyeti gözlerden kaçmadı.

 

Belediye-iş Sendikası Trabzon Şube Müdürü Öztürk yapmış olduğu konuşmasında “Başkanımız biz işçilere 6 yıldır sorun yaşamadan kapısını açtı. Başkanımızın biz işçilere göstermiş olduğu ilgi ve yakınlıktan dolayı kendilerine öncelikle arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Belediye işçileri adına sözleşmede bugüne kadar yapılan çalışma haklarına en uygun, geleceği içine alan bir sözleşme olmuştur. Kurumumuza ve işçi haklarımıza hayırlı olsun” dedi.

Yevmiye bazında yapılan iyileştirmenin ve sözleşmenin tamamen işçinin yanında ve haklarına yaraşır bir konumda olduğunu belirten Rize Temsilcisi Kaspar “Başkana bizlere göstermiş olduğu anlayış ve yaklaşımdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Basa da yaptığı açıklamada, “İşçi arkadaşlarımın talepleri doğrultusunda yapmış olduğumuz görüş alıverişinde sendika yetkilileri ve temsilcileri ile bu konuda anlaşma sağladık. Her iki taraf da mutabık kaldı. İşçi arkadaşlarım ile belediye imkânları dâhilinde bu toplu sözleşmeyi imzaladık. Belediyemize ve çalışanlarına hayırlı olsun" dedi.


Anahtar Kelimeler : Pazar Belediyesi , Ahmet Basa , Belediye İş Sendikası
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5631 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost