BAYRAK İNDİRME OLAYINA PAZAR'DA TEPKİ
Diyarbakır’daki 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda Türk Bayrağı’nın indirilmesini protesto amacıyla Pazar’da basın açıklaması yapıldı.


12 Haziran 2014 Perşembe
CENGİZ YILDIRIM - Pazar’da bir grup vatandaş, Diyarbakır’da yaşanan bayrak indirme olayını protesto amacıyla gösteri düzenledi.

Pazar Belediye Meydan Parkı Atatürk Anıtı önünde dev bir Türk Bayrağı açarak toplanan grup adına konuşma yapan Erdoğan Pınar, “Kimse bizden, bayrağımızı indirmeye seyirci kalacağımızı beklemesin. Bu konuda kimse bizi sınamasın. Çünkü bayrak bizim kız kardeşimizin gelinliğidir. Bayrak bizim şehidimizin son örtüsüdür. Bugün bizim varlığımızın sebebi olan bayrak, yarın da torunlarımızın varlık sebebi olacaktır. Atalarımız; Dumlupınar’da, Gelibolu’da, Çanakkale’de kanlarıyla bu bayrağı çizdiler. Bu bayrak Rize’mizde, bölgemizde nasıl nazlı nazlı dalgalanıyorsa Diyarbakır’da da öyle dalgalanacak” dedi.

 


Mehmet Akif’in Bayrak şiirini de okuyan Pınar, sözlerini ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek tamamladı. Pınar’ın ardından, Muhittin Ayrılmış tarafından ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ okundu.

Yapılan konuşmaların ardından grup slogan attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1908 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  13  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost