BAKANLIK, PAZAR'A ÇÖP ARACI HİBE ETTİ
Pazar Belediyesi’ne Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından temizlik işlerinde kullanılmak üzere hidrolik çöp kamyonu hibe edildi.


04 Eylül 2010 Cumartesi
Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Ankara'da düzenlediği törenle belediyelere dağıttığı çöp kamyonlarından bir adet de Pazar Belediyesi’ne verildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa’ya anahtarı teslim edilen araç hizmete başladı.

Çöp kamyonu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet Basa, ''Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 230 belediyeye katı atık toplama aracı hediye edildi. Bizim belediye’ye de 7,5 metreküp kapasitede modern son teknoloji ile donanımlı bir araç hibe edildi” dedi.

Basa, Böyle bir çöp aracına çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Yeterli sayıda çöp araçlarımız yoktu. Yazın nüfusun yoğun olduğu zamanlarda başka bir araç kiralıyorduk. Takviye olarak da Subaşı köyünün temizlik aracından faydalanıyorduk. Şimdi bize verilen bu araç ile büyük ölçüde çöp toplama sorunumuz kalmayacak. Artık günlük Hamidiye mevkiinden Merdivenli mevkiine kadar 30 ton çöp toplayabileceğiz” diye konuştu.

Çöp kamyonunun Pazar halkına hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Basa, aracın ilçeye kazandırılmasındaki katkılarından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na teşekkür etti.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , çevre , orman , bakanlık , pazar belediyesi , hidrolik , çöp , kamyon
    
 
  D.Ali TAŞ (04.09.2010 21:18:48)
  Hükümet ve bakanlığa hayır lı günler haçapit o işi iki yıl önce yaptı.
 
  müzahittin yazıcı (04.09.2010 17:01:28)
  helal daha dur bakalım neler olacak .çök şeyler daha olacak az sabır.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7130 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  14  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost