ANKARA'DA RİZE GÜNLERİ SONA ERDİ
Ankara'da üçüncüsü düzenlenen Rize Günleri 4. gününde çeşitli etkinliklerin ardından kapanış töreni ile sona erdi.


05 Mart 2012 Pazartesi
Programın son günün de Pazar Kaymakamlığı tarafından temsil edilen Pazar standı yine sayısız vatandaşı en güzel şekilde konuk ederek tam not aldı. Günlerce süren keyifli maratonun sonununda da tulum oynayarak etkinlik noktalandı.

Kapanış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Trabzon Milletvekili Faruk Özak, Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Üniversitesi Rektörü Arif Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Rize Milletvekili Nusret Bayraktar organizasyonun Atatürk Kültür Merkezinde çok ferah bir ortamda olmadığını söyleyerek "Gelecek yıl bu etkinlikleri daha geniş bir mekanda yapmak için çalışmalarımız olacak. Burada amacımız Rize’yi tanıtmak anlatmaktı. Burayı ziyaret eden herkesi bu gördüğü tattığı lezzetleri yerinde görmeye ve tatmaya bekliyoruz" dedi.

 

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu kapanışta yaptığı konuşmada, "Rize Belediye Başkanları ve Rize ilçelerindeki Kaymakamlar ve idareciler buradaydık. Sorabilirsiniz Rize’de işler nasıl yürüyor? Burada olan mülki amirlerinin yerine vekaletleri işlerini yürütüyor. Biz en iyisini yapmak başarmak için buradaydık. Bunu başardıysak ne mutlu bize" dedi.

Etkinlikleri Rize en iyi şekilde başardığını belirten Eski Gençlik ve Spor Bakanı Trabzon Milletvekili Faruk Özak, "Bu etkinlikleri Trabzon başlattı. Ama şu anda Rize Trabzon’u geçti. Rize birliği beraberliği ile bu başarıyı yakalamıştır. Türkiye’nin her yerinden bu etkinliğe katıldığını gördük. Bulunduğumuz Atatürk Kültür Merkezi etkinliklere cevap veremiyor. Bu etkinlikleri İstanbul'da da bu şekilde bir çalışma ile götürmemiz lazım. Ben inanıyorum ki bir milyon kişi ziyaret edecektir. Bu etkinlikler bizlere tarihimizi ve kültürümüzü tanıtmayı amaçlıyor. Bu etkinliklere her kimin payı geçmişse onlara teşekkür ediyorum" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise yaptığı kapanış konuşmasında "Açılışta bulunamadım ama gönlüm buradaydı. Katılan bakan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Faruk Özak'ın önemli bir tespiti var çok doğru. Rizeli yerel yöneticilerin burada olmaları bu etkinliklerin başarısında önemli olduğu tespiti çok doğru buluyorum. Amacımız Rize’yi tanıyan bilen burada yaşayan herkese anlatmaktı. Rizeli olmayanlara Rizeyi tanıtmasını sağlamak. Bunları başardığımız için mutluyuz. Bakın öyle bir değerlerimiz varki. Şu an ki kürsüyü gören derki; Şu Rizeli'ye bakın çatıya çıkmış konuşuyor. Bugün bakanlar kurulu toplantımız vardı Başbakanımzdan izin alarak buraya geldim. Onun selamını sizlere getirdim. Osmanlı döneminde bile konuşulan OviT Tüneli hayata geçmesi ihalesi yapıldı bitti. Önümüzdeki günlerde resmi temel atma törenini yapacağız. Aynı şekilde güney çevre yolunun da temel atma töreni ni önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanı ile beraber yapacağız" dedi.

Kapanışta Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'ya Rize'de köyünde bulunan köprünün bir maketini hediye etmesi Bakan Yazıcıyı duygulandırdı.

Program emeği geçenlere takdim edilen plaketlerden sonra sona erdi.


Anahtar Kelimeler : Rize Günleri
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3102 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost