AK PARTİ RİZE ADAY ADAYLARI PAZAR'DA
AK Parti Rize Milletvekili aday adayları Hasan Karal ile Davut Birben, Pazar'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişare toplantısında biraraya geldiler.


09 Mart 2011 Çarşamba
AK Parti Rize Milletvekili aday adayları Rize eski il başkanı Hasan Karal ile eski il yönetim kurulu üyesi Davut Birben, Pazar Çınaraltı Lokantası’ndaki yemekli toplantıda ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleriyle bir araya geldiler.

Toplantıya Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, İl Genel Meclisi Üyeleri Rasim Çorbacı ile Leyla Veyisoğlu, Eczacılar Odası Pazar Temsilcisi Dinçer Hasanoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgut Sağbaş, Ticaret Odası Başkanı Neşet Çakır, Şoförler Odası Başkanı Ekrem Kılıç, Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce, Kızkulesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Cihan Bayram, Pazar Üniversite Derneği Başkanı Abdullah Uzun, Muhtarlar Odası Başkanı Ali Rıza Avcı, Minibüsçüler Odası Başkanı İbrahim Bengli ve muhtarlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Pazar’daki yatırım ve hizmetlerin bir çoğunda imzası bulunan Hasan Karal ile Davut Birben’in, partilerinden milletvekilliği aday adaylığı için başlattıkları çalışmalarda kendilerine başarı diledi.

AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ederek Rize Milletvekili aday adayı olan Davut Birben de yaptığı konuşmada, Pazar’da sivil toplum kuruluşlarının içerisinde yer alan dostlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığın ifade ederek, “Bugün, doğduğum, gençlik yıllarımı geçirdiğim ilçemde değerli dostlarımla yeniden bir arada olmanın mutluğu içerisindeyim. Bu ilçe benim hayatıma çok anlamlar kattı. Özellikle, demokratik sistemlerde en anlamlı görevlerden birini ifa etmekte olan sivil toplum kuruluşların değerli temsilcileriyle bir arada olmak istedik. Devlet erki karşısında sivil vatandaşların eli, gözü ve kulağı olan sizlerle meselelerimizi konuşup çözüm yollarına erken varmak arzusundayız. Rize’de Çaykur ve üreticiyi temsilen; ziraat odaları, sivil toplum kuruluşları, üretici dernekleri ile üreticilerin konsensüse vararak bir çay ihtisas borsasının kurulması çalışması içinde olacağız. Çay Araştırma Enstitü Laboratuarı’nın uluslar arası standarda kavuşturulması, çayımızın uluslar arası bir marka haline getirilmesi (Avrupa’da çay tarımı yoktur), kaçak çayın önlenmesi için çalışacağız. Tarımda dışa bağımlılığı engellemek için yerli tohumculuğun özel yasalarla desteklenmesi, organik tarıma desteğin artırılması, dağ ve yayla turizminin çeşitlendirilerek pansiyonculuğun geliştirilmesi, kayak tesisleri kurulması, turizme özel teşvikler verilmesi ve halk tarafından kullanılan orman arazileriyle ilgili sorunların çözülmesi öncelikli çalışmalarımız arasında olacaktır” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili aday adayı Hasan Karal ise yaptığı konuşmada, Rize ve ilçelerinin sorunlarını, bölgedeki 10 yıllık siyasi tecrübesi ile çok iyi bilen bir isim olduğunu belirterek, “Bizim milletvekili seçilmemizle çalışmalarımız kaldığımız yerden devam edecek. Gelip Pazar’ın Fındıklı’nın veya Rize merkezin sorunlarının neler olduğu ve ne yapılması gerektiğiyle ilgili zaman kaybetmeyeceğiz. Seçildiğimizin hemen akabinde var olan sorunların çözümü ve devam edecek ya da başlayacak yatırımların ivedilikle sürdürülmesi için Ankara destekli hizmet sunmaya başlayacağız. Biz eşimizi dostumuzu zengin etmek, yer açmak için değil, vatandaşlarımızın sıkıntılarını siyasi parti ayırımı yapmaksızın çözmek için bu yola çıktık. Görev yaptığım Rize’de bizden destek isteyen tek bir vatandaşımıza hangi partili olduğunu sormadım. Bundan sonra da sormayacağım. Ben Rize’deki her siyasi görüşün ortak adayı olarak bu göreve talibim” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılanlar; sorunlar ve çözüm yollarıyla ilgili karşılıklı fikir teatisinde bulundular.


Anahtar Kelimeler : Pazarda seçim hazırlıkları , Rizeli aday adayları
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3538 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost