90 YAŞINDA NİNE OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ
Rize'nin Pazar ilçesinde Halk Eğitim tarafından açılan okuma yazma kursuna katılan 90 yaşındaki Saadet Nine, okumanın yaşı olmadığını ispat etti.


10 Ocak 2010 Pazar
Ülke genelinde Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafında başlatılan “Ana-Kız Okuldayız” kampanyası kapsamında, Pazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursa katılan 90 yaşındaki Saadet Balta, herkese örnek oldu.

Oturduğu sitenin alt katında Pazar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan okuma yazma kursuna katılan 90 yaşındaki 3 çocuk annesi Saadet Balta, “Bizim zamanımızda okumak, yazmak için şartlar yoktu. Köyden okula gitmeye araba yolu yoktu. Okula gidemedik. Şimdi her şey var.” diye konuştu.

Pazar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kursta okuma yazma öğrenmeye başladığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Balta, “Hocamızı çok seviyoruz. Burada diğer arkadaşlarımızla birlikte okuma yazma öğreniyorum. Daha önce hiçbir şekilde okuyamıyor ve yazamıyorken şimdi ismimi ve birçok yazıyı okuyup yazmaya başladım. Kursa devam ediyoruz. Tam olarak okuma yazmayı öğrenene kadar da devam edeceğiz” dedi.

Pazar Halk Eğitim Müdürü Zeki Sarı da, okuma yazma kampanyası dâhilinde başlattıkları kursların ilçe merkezi ve köylerde devam ettiğini belirterek, “Pazar’da vatandaşlarımız bu konuda çok duyarlı. İstek gelen her yerde okuma yazma kursu açtık. Merkeze gelenleri merkezde, gelemeyenleri evinin yakınında ve hatta evinde eğitime tabi tutarak okuma yazma öğretiyoruz. Özellikle bayanların sayısı bu konuda çok fazla. Yaş mevhumu gözetilmeksizin herkes bu kurslara katılabiliyor. Şimdiye kadar da önemli mesafeler aldık. Kurslarımız, okuma yazma bilmeyen hiç kimse kalmayana kadar devam edecek.” diye konuştu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1972 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost