23 NİSAN, PAZAR'DA COŞKUYLA KUTLANDI
Pazar'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapılan gösterilerle kutlandı. Bir öğrenci fenalık geçirerek bayıldı.


23 Nisan 2012 Pazartesi
Meydanı parkı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan törene İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Kodoman, Cumhuriyet Başsavcısı Eyüp Göğüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan, İlçe Jandarma Komutanı Erol Baştopçu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

Kutlamalar çelenk sunma töreninin ardından İlçe stadında devam etti. Törende Kaymakam Güney, Garnizon Komutanı Kodoman ve Belediye Başkanı Basa, halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı.

Törende bayrak ve flamalar gurubunda bulunan bir öğrenci aniden fenalaşarak bayıldı. Bayılan öğrenciye ilk müdahale törende bulunan Kaçkar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzman Doktoru Köksal Tikbaş tarafından yapıldı. Öğrencinin kan şekerinin düştüğü, durumun iyi olduğu belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan törende yaptığı konuşmada, Büyük Önder Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de çocuklar için Türkiye'nin aydınlık geleceğini kurduğunu söyledi. Ömrünü milletine hizmete adamış Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara bayram olarak hediye ettiğini vurgulayan Yaşıyan, ''Dünyanın hiçbir yerinde çocuklarına bayram hediye eden bir lider, bir ülke yoktur. Bu onur Türk çocuklarına verilmiştir'' dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 400 metre erkekler koşusunda Ahmet Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu'ndan Reşat Şen birinci geldi. Kızlarda ise Ahmet Tahtakılıç İlköğretim okulu öğrencisi İrem Bulut 100 metrede birinci oldu. Ayrıca ilçede düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Güney ve diğer yetkililerce verildi.

Müzik dinletisinin, şiirlerin ve öğrenci andının okunduğu törende, resmigeçidin ardından öğrenciler gösterilerini sergiledi.


Anahtar Kelimeler : 23 Nisan , Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5139 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  36  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost